تبلیغات
قرارگاه فرهنگی شهید بابانظر

قرارگاه فرهنگی شهید بابانظر

هفتمین دوره از طرح جهادی سابقون برگزار شد


با تلاش ستاد یادواره سردار شهید محمدحسن نظرنژاد(بابانظر) هفتمین دوره از طرح جهادی سابقون، در روستای آبگرم شهرستان کلات برگزار شد. در این دوره نیز اعضای گروه جهادی سابقون در قالب سه مجموعه عمرانی، درمانی و فرهنگی، خدمات جهادی خود را به اهالی روستای آبگرم کلات ارائه نمودند.

هادی غلامی، دبیر ستاد یادواره شهید بابانظر، در حاشیه این طرح جهادی گفت: «در راستای خدمت رسانی بیشتر به مردم مناطق محروم و براساس اینکه شهدا همواره خدمتگزار مردم بودند، هفتمین دوره از طرح جهادی سابقون را همچون دوره های گذشته برگزار کردیم. و اما در دوره هفتم، بخش عمرانی گروه، به بازسازی و تعمیر منزل یکی از اهالی روستا پرداخت. در بخش درمانی، پزشک گروه جهادی حدود 140 نفر از اهالی روستا را ویزیت و معالجه نمود. اعضای گروه فرهنگی نیز، حلقه های آموزشی و تربیتی شامل احکام و مسائل شرعی، بهداشت فردی، روخوانی قرآن و تصحیح قرائت نماز، مشاوره خانواده، کارگاه قصه و نقاشی کودکان، نمایش فیلم و کلیپ ویژه کودکان، اجرای مسابقات متنوع و اهدای جایزه را برگزار نمودند که خوشبختانه همه این برنامه ها با استقبال خوب اهالی روستا مواجه شد.»

وی افزود: «در طرح جهادی سابقون، ما با شناسایی روستاها و مناطق کم بضاعت و پس از برگزاری جلسات متعدد با دهیار، امام جماعت و شورای روستا، نیازهای محل را سنجیده و سپس برنامه ریزی می کنیم. باید گفت کلیه خدمات ارائه شده در طرح جهادی سابقون رایگان است و با توجه به گرفتاریها و مشغله های خاص اعضای گروه، هر بار یک الی دو روز از هر ماه را به این کار اختصاص می دهیم.»

دبیر ستاد یادواره شهید بابانظر در پایان با اشاره به اینکه برگزاری طرحهای جهادی یک روزه تنها یک تلنگر است، گفت: «همان طور که برخی می گویند، شاید اختصاص یک روز برای طرح جهادی، زمان خیلی کمی باشد ولی ما به جرأت می گوییم که توانسته ایم همه کارهای فوق را در همین یک روز به نحو احسن انجام دهیم. ضمن اینکه ما می خواهیم برای اهالی آن روستا یک تلنگر ایجاد کنیم تا خود آنها ادامه دهنده این راه باشند.»

لازم به ذکر است که طرح جهادی سابقون تاکنون در روستاهای کریم آباد، فرخ آباد و پس خوری(از روستاهای حومه شهر مشهد)، کاریزان، کلاته و اَندای (از توابع شهرستان تربت جام) و آبگرم کلات و در قالب هفت دوره برگزار گردیده است.
پیج رنک گوگل