شنبه 11 آبان 1392  12:57 ب.ظ
توسط: نشان سرخ

مرگ بر امریکا در بیان رهبر انقلاب

 

باور كنید روزى كه این مردك ساده دلِ بى‌تجربه خام اعلام كرده است كه مى‌خواهد روابط اقتصادى امریكا را با ایران ممنوع كند (بعد هم كه رفت در جلسه صهیونیستها، بیچاره در واقع بازى خورد. حال چه كسى پوست خربزه زیر پاى این آدم انداخت، من نمى‌دانم) بنده به چند جهت، از ته دل خوشحال شدم. اینها تا به حال گاهى با ریا چیزهایى مى‌گفتند كه بعضى، در گوشه و كنار عنوان مى‌كردند: «آقا؛ اینها آن قدرها هم با ما دشمن نیستند. آخر شما مى‌گویید مرگ بر امریكا، مردم مى‌گویند مرگ بر امریكا، بد است! عیب است! زشت است!»

 بعضى از آدمهاى كم مسؤولیت یا بى‌مسؤولیت، مى‌خواستند این فریاد مرگ بر امریكا را كه مردم ما از ته دلشان كنده مى‌شود، در گلوها خفه كنند و نگهدارند. حالا مردم وقتى كه در مقابل چنین صراحتى قرار گرفتند، در هر جاى كشور هستند، راحت فریاد مى‌زنند: «مرگ بر امریكا».

سال 74


مبارزه با استكبار، یك شعار همیشگى است. منتها مطلب اساسى این است كه یك ملت هوشمند، همیشهبرخورد با شعارها را درست انتخاب مى‌كند. یك وقت، انسان فقط شعارى را دائماً بر زبان جارى و تكرار مى‌كند؛ این كارِ زیادى نیست. یك وقت، شعار را مى‌شكافد، در آن تعمّق مى‌كند و بر اساس آن، كار انجام مى‌دهد؛ این درست است. در شعار مبارزه با استكبار - كه امروز گفتم تجسّم استكبار، دولتِ متجاوز امریكاست - خود امریكاییها و دولتمردان امریكایى، از اوّل انقلاب تا به حال، راههایى را طى كردند، براى این كه این شعار را از فضاى كشور ایران بزدایند. چرا؟ چون تا این شعار وجود دارد، تا ذهن مردم از «مرگ بر امریكا» پُر است، تسلّط دوباره امریكا بر این كشور و منابع آن، ممكن نیست.

پس، تا وقتى كه فضاى كشور، از ضدّیت با دولت متجاوز امریكا - به صورت تبیین شده - پُر باشد، امریكا قاعدتاً دیگر راهى به این كشور ندارد. نه مى‌توانند در سیاست این كشور دخالت كنند، نه به منابع اقتصادى این كشور تسلّط یابند و نه حضور فرهنگى در این جا داشته باشند. اگر بخواهند به این كشور برگردند، راهش این است كه اوّل، این شعار را حذف كنند؛ اوّل دشمنىِ ملت ایران با نظام سلطه و با سلطه‌گر و به طور مشخّص با امریكاى مستكبر را از بین ببرند.

آنها براى خود، راههایى دارند. از روز اوّل انقلاب، این كارها به شكلهاى مختلف شده است. یكى از كارها این است كه در ذهن مردم داخل كشور، این فكر را به وجود آورند كه امریكا، یك قدرت شكست‌ناپذیر و واقعیت و عظمتى در جهان است و نمى‌شود با آن مبارزه كرد. به حافظه خودتان مراجعه كنید؛ از دوران امام رضوان‌اللَّه‌تعالى‌علیه و بخصوص بعد از رحلت ایشان تا امروز، به وسایل گوناگون، در شكل مقاله و قصّه و شعر و سیاست بافى و تحلیل سیاسى و غیره، كسانى - چه عناصر صریحاً وابسته به امریكا، چه حتّى عناصرى كه داخل كشور هستند و صریحاً هم خیلى وابسته به امریكا نیستند - این فكر را ابراز مى‌كنند. اگر شما اهل مطالعه باشید - كه هستید - یقیناً در ذهنتان، مواردى از این قبیل را مى‌توانید پیدا كنید. یعنى به ملتى بگویند: بى‌خود زحمت مى‌كشید، با چه كسى مى‌خواهید در بیفتید؟! این، فكر غلطى است

بیانات 9/7/75


«مرگ بر امریكا» را كسى به ملّت ایران یاد نداد. از اعماق جان یكایك مردم برآمد كه: «مرگ برامریكا». حال عدّه‌اى در گوشه و كنار پیدا مى‌شوند و مورد سؤال قرار مى‌دهند كه «چرا؟». چرا شما این «چرا» را به جایگاه خودش نمى‌برید؟ چرا نمى‌پرسید كه چرا رژیم امریكا با ملّت ایران،به جرم این‌كه خواسته است مستقل باشد، این همه كینه‌ورزى و دشمنى كرد و باز هم مى‌كند؟

11/8/73 - بیانات در جمع دانشجویان و دانش آموزان


امروز امریكا تهدیدى براى صلح و امنیت جهانى است؛ لذا شعار «مرگ بر امریكا» دیگر امروز مخصوص ملت ما نیست. امروز در اكناف عالم شما مى‌بینید كه مجسمه‌ى رئیس جمهور امریكا را آتش مى‌زنند و شعارمرگ بر امریكا مى‌دهند. علت هم زیاده‌خواهى رژیم امریكا، استكبار رژیم امریكا، تكبر آنها، سلطه‌طلبى آنها و بازیچه‌ى صهیونیستها بودنِ آنهاست؛ حقیقتاً بازیچه‌ى صهیونیستهایند.

بیانات در دیدار زائرین و مجاورین حرم مطهر رضوی 1/1/85

 


نظرات()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

صفحه نخست..........چهارشنبه 21 بهمن 1394

30 نما از پرواز شهید مدافع حرم «حاج جواد محمدی»؛ از فرودگاه تا بهشت رضا (ع)..........سه شنبه 20 بهمن 1394

مراسم استقبال، وداع و تشییع پیکر پاک شهید مدافع حرم «جواد محمدی» در مشهد برگزار می شود..........شنبه 17 بهمن 1394

اطلاعیه قرارگاه فرهنگی شهید بابانظر به مناسبت شهادت شهید مدافع حرم حاج جواد محمدی..........شنبه 17 بهمن 1394

بزرگداشت سرداران خراسانی عملیات کربلای 5 در مشهد..........سه شنبه 22 دی 1394

مراسم عزاداری دهه‌ی آخر صفر در خیمه الشهدا..........دوشنبه 16 آذر 1394

گزارش تصویری مراسم عزاداری دهه دوم محرم..........یکشنبه 10 آبان 1394

زیر پرچم اهل بیت (ع) در خیمه‌الشهدا..........چهارشنبه 6 آبان 1394

ویژه‌نامه اجلاسیه هفتم..........شنبه 10 مرداد 1394

گزارش تصویری از هفتمین یادواره سرداران شهید؛ بابانظر، شریفی و ابراهیمی..........جمعه 9 مرداد 1394

هفتمین یادواره سرداران شهید نظرنژاد، شریفی و ابراهیمی در مشهد برگزار می شود..........چهارشنبه 7 مرداد 1394

محفل قرآنی یادبود شهدا برگزار شد..........شنبه 6 تیر 1394

ویژه‌نامه‌ی نخستین یادواره‌ی سردار شهید ابوالفضل رفیعی..........سه شنبه 12 اسفند 1393

وصیت‌نامه‌ی شهید..........یکشنبه 3 اسفند 1393

صعود فرمانده..........یکشنبه 3 اسفند 1393

همه پستها

رهبری
شهید آوینی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic