شنبه 11 آبان 1392  12:50 ب.ظ
توسط: نشان سرخ

آمریكا از دیدگاه امام خمینى(ره)

 

مقدمه

دشمن شناسى و استكبارستیزى از مهمترین عناصر تشكیل دهنده فرهنگ و تمدن در حیات اجتماعى انسانهاست، جاودانگى و استمرار این اندیشه بیش از هر چیز مرهون تلاش تلاش رادمردان و فرزانگاهى است كه با همت والاى خویش حوامع بشرى را به قسط، عدالت، آزادى، سعادت و جاودانگى فرا خوانده اند.

قیام انبیاء و ائمه معصومین علیهما السلام دُرّ گرانمایه اى است كه بر تارك تاریخ مبارزات ادیان الهى بر ضد كافران، ستمگران و بت پرستان چون خورشید تابان پرتو افشانى مى كند. اگر نهضت انبیاء و قیام هایى كه به تاءسى از سیره آنان و در جهت تداوم ابلاغ رسالت دینى انجام نمى پذیرفت، زندگى بشر در سایه حكومت قدرتمندان و هواپرستان و خودگامگى سردمداران دنیاطلب به مردابى متعفن و آگنده از ظلم و ستم تبدیل مى گشت.

قدرتهاى استعمارى همواره در طول تاریخ در پى سلطه بر جوامع بشرى بوده اند و ویژگیهاى سیاسى، اجتماعى و اقتصادى قلمرو پهناور سرزمینهاى اسلامى به خصوص كشور ایران باعث طمع بیشتر زور مداران گشته و تلاش گسترده آنان را جهت حضور در این مناطق موجب شده است.

اهمیت سوق الجیشى منطقه خاورمیانه و آبهاى گرم خلیج فارس، كشف منابع غظیم و گسترده نفتى، وجود منابع، معادن و ذخایر غنى، حاصلخیزى و تنوع آب و هوا، هم مرز بودن ایران با شوروى سابق و... مجموعه عواملى بودند تا چشم طمع قدرتهاى بزرگ به ویژه آمریكا را به این منطقه بخصوص ایران معطوف دارد.

طراحان كاخ سفید مدتى پس از تحمیل رژیم پهلوى به ملت مظلوم ایران براى اطمینان خاطر در سیاست گذارى و برنامه ریزى جهت پیشگیرى از رشد و فراگیر شدن اسلام راستین در منطقه و اعمال سیاستهاى استعمارگران خود، لایجه قرون وسطایى كاپیتولاسیون را مطرح كردند تا در منطقه آشوب زده خاورمیانه، ایران را به جزیره ثبات خویش تبدیل نماید.

حضرت امام قدس سره الشریف كه مبارزات اسلامى خود را علیه رژیم ستمشاهى آغاز كرده بود، رسما رویارویى خود را على رغم تهدیدات گوناگون علیه آمریكا شروع نمود و در مدت بیش از 30 سال مبارزه علیه كفر و استكبار جهانى با ژزف اندیشى، بینش عمیق و بصیرت كافى در برابر هر گونه توطئه و دسیسه آمریكا و ایادى آن قد برافراشت و مسلمانان و مستضعفان جهان را با فریاد بیدار باش به هوشیارى دعوت كرد.

امام با حفظ اصول و اندیشه ناب اسلامى نه شرقى و نه غربى ضمن انتقاد و حمله به سیاستهاى مزورانه شوروى سابق به این نكته ظریف و دقیق و قوف كامل داشت كه اكثر توطئه هاى منطقه اى و جهانى علیه مستضعفان و مسلمانان جهان توسط آمریكا سازماندهى مى شود از این رو به هنگام كمكهاى تسلیحاتى شوروى سابق به عراق فرمود:

((آمریكا شوروى را هم بازى داده است.(1) ))

از این رو با توجه به پیچیدگى شیوه هاى آمریكا در مبارزه با انقلاب و نظام اسلامى از سویى و مطرح شدن نظرات گوناگون درباره آمریكا در محافل سیاسى، ستاد نمایندگى ولى فقیه در سپاه تصمیم گرفت با جمع آورى دیدگاه هاى حضرت امام درباره آمریكا، برادران پاسدار و امت حزب الله را از نظرات رهبر و پرچمدار مبارزه با استكبار جهانى در قرن معاصره آگاه نماید.

این مجموعه كه در چهارده فصل و یك ضمیمه تهیه گردیده است، تاریخچه اى از فعالیتها و دخالتهاى آمریكا در منطقه و كشور ایران، شناخت عوامل و طرفداران آن، سیاستهاى مرموز و پیچیده استكبار براى شكست نظام اسلامى و از همه مهمتر استراتژى مبارزه با آمریكا از دیدگاه امام خمینى قدس سره الشریف را ترسیم مى كند، سخنان امام راحل قدس سره الشریف مى تواند بهترین دستورالعمل و راهگشاى نسل حاضر جهت شناخت و مبارزه با ام الفساد قرن و سیاستهاى شیطانى او باشد.

در پایان بر خود لازم مى دانیم كه از مركز تحقیقات اسلامى بویژه برادر حسین شیدائیان كه در تهیه این مجموعه تلاش بسیارى كرده اند تشكر نمائیم.

ستاد نمایندگى ولى فقیه در سپاه

 

 لطفا برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید...نظرات()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

صفحه نخست..........چهارشنبه 21 بهمن 1394

30 نما از پرواز شهید مدافع حرم «حاج جواد محمدی»؛ از فرودگاه تا بهشت رضا (ع)..........سه شنبه 20 بهمن 1394

مراسم استقبال، وداع و تشییع پیکر پاک شهید مدافع حرم «جواد محمدی» در مشهد برگزار می شود..........شنبه 17 بهمن 1394

اطلاعیه قرارگاه فرهنگی شهید بابانظر به مناسبت شهادت شهید مدافع حرم حاج جواد محمدی..........شنبه 17 بهمن 1394

بزرگداشت سرداران خراسانی عملیات کربلای 5 در مشهد..........سه شنبه 22 دی 1394

مراسم عزاداری دهه‌ی آخر صفر در خیمه الشهدا..........دوشنبه 16 آذر 1394

گزارش تصویری مراسم عزاداری دهه دوم محرم..........یکشنبه 10 آبان 1394

زیر پرچم اهل بیت (ع) در خیمه‌الشهدا..........چهارشنبه 6 آبان 1394

ویژه‌نامه اجلاسیه هفتم..........شنبه 10 مرداد 1394

گزارش تصویری از هفتمین یادواره سرداران شهید؛ بابانظر، شریفی و ابراهیمی..........جمعه 9 مرداد 1394

هفتمین یادواره سرداران شهید نظرنژاد، شریفی و ابراهیمی در مشهد برگزار می شود..........چهارشنبه 7 مرداد 1394

محفل قرآنی یادبود شهدا برگزار شد..........شنبه 6 تیر 1394

ویژه‌نامه‌ی نخستین یادواره‌ی سردار شهید ابوالفضل رفیعی..........سه شنبه 12 اسفند 1393

وصیت‌نامه‌ی شهید..........یکشنبه 3 اسفند 1393

صعود فرمانده..........یکشنبه 3 اسفند 1393

همه پستها

رهبری
شهید آوینی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات