در دیداری ویژه با اعضای ستاد مردمی شهید بابانظر

امام جمعه مشهد خواستار ادامه حمایت از فعالیتهای ستاد یادواره شهید بابانظر شد

 

آیت الله علم الهدی: تلاشهای خودجوش ستاد یادواره شهید بابانظر به صورت مردمی بسیار ارزشمند است.

در آستانه هفته دفاع مقدس، خادمان شهدا در ستاد یادواره شهید نظرنژاد(بابانظر) با آیت الله سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش قرارگاه فرهنگی شهید بابانظر، آیت الله علم الهدی در این دیدار اظهار داشت: تشکیل چنین ستادهایی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی سرداران بزرگی همچون شهید بابانظر بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه دیدار از خانواده شهدا بر عهده نظام است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری به عنوان یک الگو و اسوه، خود از خانواده های شهدا بازدید می کنند.

 

برنامه ریزی دیدار مسوولان با خانواده شهدا بر عهده بنیاد شهید است

وی با اشاره به این مطلب که مسوولان نمی توانند به صورت سرزده به دیدار خانواده های شهدا بروند، ابراز کرد: دیدار و بازدید از خانواده های معظم شهدا نیازمند برنامه ریزی است که این برنامه ریزی برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد.

امام جمعه مشهد با اشاره به این مطلب که کار فرهنگی ماندگار می ماند، عنوان کرد: کاری که شما در ستاد مردمی شهید بابانظر انجام می دهید یکی از اقدامات فرهنگی است که دارای ارزش فراوانی می باشد.

 

در پیشبرد اهدافتان بر قوای کمک مردم تکیه کنید نه مسوولان

آیت الله علم الهدی خطاب به اعضای ستاد مردمی شهید بابانظر گفت: شما به عنوان یک نهاد فرهنگی باید برای پیشبرد اهدافتان بر کار و کمک مردم تکیه کنید نه بر کمک مسوولان.

وی تأکید کرد: شما باید سعی کنید کارها و اقداماتی انجام بدهید که دیگران در دیگر نهاد ها انجام نمی دهند.

 

ساخت تئاتر و فیلم شهید بابانظر بسیار ارزشمند و تأثیرگذار است

آیت الله علم الهدی خاطر نشان کرد: به طور مثال ساخت تئاتر و فیلم که یک اقدام فرهنگی محسوب می شود باید توسط ستاد مردمی شهید بابانظر انجام گیرد، زیرا ساخت اینگونه برنامه ها در خصوص جانبازان و شهدای ایثارگر ما می تواند در زمینه ارائه فرهنگ ایثار و شهادت به مردم نقش مؤثری ایفا نماید.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اقداماتی که شما در این ستاد انجام می دهید باید دارای تنوع باشد، ابراز کرد: اقدامات شما باید دارای کیفیت بوده و از سطح بالایی برخوردار باشد، زیرا اینگونه اثر بخشی بیشتری خواهد داشت.

وی گفت: اقداماتی مانند اردو جهادی و کمک به فقرا امری خوب و پسندیده به شمار می رود اما این اقدامات را دیگر نهادهای فرهنگی نیز انجام می دهند، اما شما باشد با اجرای برنامه های هنری و فرهنگی مانند تئاتر و فیلم، موضوع شهادت را در نسلهای آینده جریان بدهید.

آیت الله علم الهدی خاطر نشان کرد: شما باید برای ارائه فرهنگ ایثار و شهادت در میان مردم کارهای منحصر به فردی را انجام دهید.

 

فرهنگ ایثار و شهادت به درستی در جامعه تبیین نشده است

امام جمعه مشهد با بیان اینکه فر هنگ ایثار و شهادت به درستی برای مردم معرفی و تبیین نشده است، بیان کرد: اگر این فرهنگ در جامعه توسعه پیدا کند، افراد هواهای نفسانی خویش را در حاشیه قرار داده و خدمت به دین، محور اصلی زندگی آنها قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: این اقدامات باعث می شود تا جوانانی که آرمانهایشان زندگی خوب و مناسب است، برای بقای دین از تمام هستی خو د بگذرند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به این مطلب که شما نباید به عنوان یک نهاد مردمی امیدوار به کمک مسوولان باشد، گفت: زیرا مسوولان ما تنها به فکر میز مدیریت خویش هستند و اگر مشاهده می شود که برای برگزاری مراسماتی مانند یادواره شهدا بودجه‌ای اختصاص نمی دهند، در مکانی دیگر مشاهده می شود که برای اقداماتی بی ارزش ده برابر آن را خرج می کنند، علت این است.

امام جمعه مشهد یادآور شد: شما باید در راستای ترویج فرهنگ شهادت کارهایی که تاکنون انجام داده اید را ادامه بدهید.

همچنین در این دیدار هادی غلامی، دبیر ستاد مردمی شهید بابانظر گفت: برخی از مسوولان ما حتی نام برخی از سرداران جنگی که جان خود را در راه اسلام و انقلاب فدا کرده اند را نمی دانند!

وی با بیان اینکه ستاد مردمی شهید بابانظر از سال 89 راه اندازی شده است، گفت: این ستاد به صورت تخصصی درباره شهدا فعالیت می کند.

غلامی با اشاره به این مطلب که در این ستاد مردمی 14 کمیته تخصصی در خصوص شهدا وجود دارد، ابراز کرد: کمیته های دانش آموزی، دانشجویی، فرهنگی، ورزشی، دارالقرآن، نشریه و سایت، خواهران، طرحهای جهادی، خیریه سیره شهدا، خیمه الشهدا و .... از جمله این 14 کمیته راه اندازی شده در ستاد مردمی شهید بابانظر است که در سطح شهر مشهد و استان خراسان فعالیت می کنند.

دبیر ستاد مردمی شهید بابانظر خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین محوری است که ستاد مردمی شهید بابانظر در نظر گرفته است.

وی ابراز کرد: ستاد مردمی شهید بابانظر از معدود تشکلهای مردمی است که از ابتدای راه اندازی، اعضای خود را حفظ کرده و همچون گذشته اقدامات مناسبی را برای زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا انجام داده است.

دبیر ستاد مردمی شهید بابانظر عنوان کرد: مقام معظم رهبری ارادت خاصی را نسبت به شهدا نشان داده اند اما مسوولان نظام در این خصوص کم کاری کرده اند.

وی تأکید کرد: اگر مسوولان نمی خواهند برای ترویج فرهنگ ایثار و شهاد ت خرج کنند، پس می خواهند برای کجا و چه اقدامی مهمتر از این بودجه اختصاص دهند؟

غلامی با بیان اینکه تاکنون بیش از 30 یادواره برگزار کرده ایم، اظهار کرد: در این یادواره ها سعی شده است تا سرداران خراسانی و شهدای شهرها و روستاهای دیگر نیز برای مردم از طریق چاپ عکس و بروشور معرفی شوند.

دبیر ستاد مردمی شهید بابانظر با اشاره به برخی اقدامات این ستاد، گفت: انجام کارهای پژوهشی در مدارس با موضوع شهدا، برپایی طرح جهادی جهت ترویج فرهنگ شهدا در مناطق محروم، برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع دفاع مقدس در سطح مدارس، توزیع کتاب در مدارس، راه اندازی خیریه سیره شهدا از جمله اقدامات اخیر ستاد مردمی شهید بابانظر محسوب می شود.

وی خاطر نشان کرد: دیدار با ائمه جماعات نیز از دیگر برنامه های اجرایی ستاد مردمی شهید بابانظر بوده تا از نظرات آنها برای ترویح فرهنگ ایثار و شهادت بهره مند شویم.

غلامی گفت: مستند شهید  بابانظر نیز با نام «به خدا تعظیم می کنم» با همکاری این ستاد ساخته شده که مورد توجه مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.

دبیر ستاد مردمی شهید بابانظر از ساخت سریال شهید بابانظر خبر داد و گفت: سریال شهید بابانظر قرار است از شبکه یک سیما پخش شود، ساخت این فیلم در مرحله فیلمنامه نویسی است که بعد از اتمام آن کار فیلمبر داری آغاز می شود.

وی ابراز کرد: ساخت تئاتر نیز یکی از بر نامه های این ستاد است که برنامه ریزی شده و با توجه به اینکه شهید بابانظر جانباز 92 درصد بودند، عنوان تئاتر نیز 92 درصد زندگی می باشد.

 

حاشیه های این دیدار:

* آیت الله علم الهدی با قلم خود برای اعضای ستاد شهید بابانظر دست نوشته ای را به یادگار ثبت کرد.

* اعضای ستاد شهید بابانظر با امام جمعه مشهد عکس یادگاری گرفتند.

* مرتضی نظرنژاد، فرزند شهید بابانظر یک جلد کتاب از خاطرات پدرش را به امام جمعه مشهد اهدا کرد.


گزارش تصویری:

 نظرات()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها

صفحه نخست..........چهارشنبه 21 بهمن 1394

30 نما از پرواز شهید مدافع حرم «حاج جواد محمدی»؛ از فرودگاه تا بهشت رضا (ع)..........سه شنبه 20 بهمن 1394

مراسم استقبال، وداع و تشییع پیکر پاک شهید مدافع حرم «جواد محمدی» در مشهد برگزار می شود..........شنبه 17 بهمن 1394

اطلاعیه قرارگاه فرهنگی شهید بابانظر به مناسبت شهادت شهید مدافع حرم حاج جواد محمدی..........شنبه 17 بهمن 1394

بزرگداشت سرداران خراسانی عملیات کربلای 5 در مشهد..........سه شنبه 22 دی 1394

مراسم عزاداری دهه‌ی آخر صفر در خیمه الشهدا..........دوشنبه 16 آذر 1394

گزارش تصویری مراسم عزاداری دهه دوم محرم..........یکشنبه 10 آبان 1394

زیر پرچم اهل بیت (ع) در خیمه‌الشهدا..........چهارشنبه 6 آبان 1394

ویژه‌نامه اجلاسیه هفتم..........شنبه 10 مرداد 1394

گزارش تصویری از هفتمین یادواره سرداران شهید؛ بابانظر، شریفی و ابراهیمی..........جمعه 9 مرداد 1394

هفتمین یادواره سرداران شهید نظرنژاد، شریفی و ابراهیمی در مشهد برگزار می شود..........چهارشنبه 7 مرداد 1394

محفل قرآنی یادبود شهدا برگزار شد..........شنبه 6 تیر 1394

ویژه‌نامه‌ی نخستین یادواره‌ی سردار شهید ابوالفضل رفیعی..........سه شنبه 12 اسفند 1393

وصیت‌نامه‌ی شهید..........یکشنبه 3 اسفند 1393

صعود فرمانده..........یکشنبه 3 اسفند 1393

همه پستها

رهبری
شهید آوینی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات